Podkovy EponaShoe jsou moderní kompozitní podkovy, špičkou mezi podkovami. Jsou vyrobeny kombinací tří materialů tak, aby podkova jako celek měla výhody podkov i bosého kopyta. Tvrdší polyurathanové tělo podkovy jí dodává pevnost a odolnost, zatímco střelka a chodidlo jsou vypodloženy měkčí podložkou, které zabraňuje bodovému tlaku na tyto citlivé části kopyta. Vnitřní ocelová výztuha  zabezpečuje správnou a stabilní pozici pro podkováky.

 

A pojďme rozebrat podorbněji i další výhody podkov EponaSHoe

Podpora střelky. Tradiční podkovy drží střelku nepřirozeně nad povrchem. To vede k sestupování střelky i vnitřních struktur kopyta. Důsledkem toho může být ploché chodidlo. Podobně jako u neokovaného koně i EponaShoe dovolují střelce dotýkat se povrchu a tím nést přirozeně část hmotnosti koně.

Lepší pohlcování nárazů než u kovových podkov. Zkuste udeřit kladivem do kovové a pak do EponoShoe podkovy. Okamžitě pocítíte rozdíl. Podobné je to i s chůzí koně. Tato vlastnost je především důležitá u koní, kteří chodí po tvrdém povrchu, kamení nebo na ulicích. Díky tomu bude váš kůň podobné podmínky snášet mnohem lépe.

Zachovává pružnost kopyta. Narozdíl od kovových podkov, které omezují a brání flexibilitě kopyta, EponaShoe umožňují kopytu vnitřní pohyb, mnohem bližší přirozené fyziologii. Výzkumy prokazují, že přirozené stlačování kopyta při pohybu, pomáhá proudění krve a  zásobování živinami.

Možnost vlastního zkosení špice. Podkovy EponaShoe dávají koním svobodu v přirozeném zkosení špice. Dle vlastního pohybu si podkovu ve špici obrousí přesně tak, jak potřebuje a jak je to jeho pohybu nejpřirozenejší. Pokud kovová podkova nesedí správně, je váš kůň odsouzen jí nosit do dalšího kování.

Menší poškození hřebíky. Podkovy EponaShoe jsou navržena taky aby se daly snadno přilepit jako alternativa k přibíjení. Samozřejmě mohou být přibity jako normální podkovy, ale v případě že chcete snížit poškození kopytní stěny je lepidlo řešením. V praxi se obvykle použije lepení a 2 až 4 hřebíky, což je polovina normálu, při zachování pevnosti okutí.

Lehkost. Podkovy EponaShoe jsou mnohem lehčí než kovové, což je přijatelným kompromisem mezi bosým a okovaným kopytem. Lehčí podkovy také znamenají přirozenější pohyb vašeho koně.

Díky všem těmto vlastnostem jsou podkovy EponaShoe používány k výcviku, projížkám, vytrvalosti, westernu, všestranosti, při práci na ulicích a další.  Podkovy EponaShoes mohou byt přilepeny pro rehabilitační a terapeutické účely.

Více a více majitelů koní odhaluje výhody vlastností těchto podkov, díky kterým získává kopyto ochranu a současně si zachovává přirozené vlastnosti střelky a chodidla.