1. Co je HoofArmor®?
HoofArmor je snadno aplikovatelný, tenký a přirozený povlak, který podporuje a chrání chodidlo bosých koní před opotřebením.

Na rozdíl od podkov, syntetických bot nebo bot je Hoof Armor pružnější než samotné kopyto a nijak nebrání přirozenému mechanismu kopyta.

HoofArmor byl vyvinut tak, aby umožnil koni chodit naboso pohodlně a bezpečně.

2. Jak dlouho vydrží HoofArmor® na kopytě koně?
Při typickém použití (jízda na trailech, práce na jízdárně) vydrží od trimu k tritj. asi šest týdnů. Poté se odřízne s přebytečným kopytem a znovu se aplikuje.Jezdci úspěšně absolvovali 50 až 100 mil vytrvalostní jízdy ve všech typech terénu, včetně WEG 2010, Prezidentského poháru 2011 v Abu Dhabi a závodu Great Santa Fe Trail, který měřil 50 mil denně po dobu 10 dnů.

3. Umožňuje HoofArmor® kopytu dýchat?
Na rozdíl od všeobecného přesvědčení kopyto nedýchá pod živým koronárním pásem, ze kterého vyrůstá, protože kopyto je vyživováno zevnitř. Nedávné studie z University v Pennu ukázaly, že buňky vnějšího kopyta jsou hustší, aby zadržely vlhkost v kopytě. Celoroční používání Hoof Armor udržuje stejnou úroveň vlhkosti a kopyta vypadají po celou dobu dobře. Hoof Armor může být aplikován na střel a patky pro větší ochranu na drsném povrchu.

4. Chrání HoofArmor® před poraněním kopyt?
HoofArmor může chránit před proražením např. kameny, ale je pružný a nemusí zabránit úplnému otlaku.
S HoofArmor kůň cítí své nohy. Klíčem k ochraně proti kamenům je silnější chodidlo; větší tloušťka mezi kameny a citlivým kopytem. HoofArmor chrání chodidlo.

5. Z čeho je HoofArmor® vyroben? Je jedovatý?
Složky HoofArmoru jsou tajné, ale jsou založeny na netoxickém epoxidu. Klíčové ingredience v tomto složení jsou schváleny FDA USA pro styk s potravinami. Další složkou je silné, přírodní antimikrobiální/antibakteriální činidlo. Samozřejmě také obsahuje Kevlar®, neprůstřelný materiál.

6. Jak se HoofArmor® používá?
HoofArmor je dodáván ve dvoudílném dávkovači a je předem smíchán v aplikační trubičce. HoofArmor se po nanasení na chodidlo rozetře rukou v rukavici  na velmi tenký povlak. Jakmile je HoofArmor aplikován, měl by být bohatě posypán mastkovým práškem. Mastek zabraňuje rozmazání HoofArmorCoating, dokud neztvrdne. Jedna tuba by měla stačit na zhruba osm kopyt.