Tvar
Na rozdíl od většiny obvyklých syntetických klínů je Duplo klínová podložka tvarově stejná jako podkova. Proto je klín nejen umístěn pod patkami, ale pokrývá celý povrch podkovy. Tento tvar má dvě výhody: Za prvé, klín je pevnější a nevyklouzne ze své polohy, protože je upevněn na větší ploše. Za druhé, kopyto může být otrimováno přesně stejným způsobem jako u podkovy Duplo bez klínu. Plocha nesoucí váhu může být orašplována naprosto rovně a nemusí se upravovat jinak kolem špice a jinak kolem patek.
 
Anatomický povrch
Tvar klínu je založen na anatomii kopyta. Materiál poskytuje dokonalou ochranu kolem citlivého chodidla zabraňuje zbytečnému tlaku. Klín není nutné před použitím upravovat.
 
Možná kombinace
Klín způsobuje změnu úhlu kopyta o 2,5 stupňů. Je-li to nutné, lze dva klíny slepit dohromady a potom je vložit do podkovy; úhel kopyt se změní o 5,0 stupňů.
Terapeutická aplikace
Duplo klínová podložka se používá vždy, když je požadována změna úhlu kopyta, spolu s dokonalou absorbancí nárazů. Je tedy ideální doplněk k Duplo podkovám pro určité terapeutické indikace.
Snadná aplikace
Podložka je kombinovatelná pouze s Duplo podkovami s čapkami (Clipped+profilled)!
Použití je poměrně jednoduché. K dispozici je podložka pro každou velikost podkovy a každý tvar podkovy, takže nemusíte před použitím podložku nijak tvarovat. Stačí vložit do podkovy - hotovo!
Je možné, ale není nutné podložky na podkovy lepit. Podložka je přesně natvarována na profil včetně hrotů podkovy Duplo; hroty upevňují klín ve své poloze. Čapky zajišťují dokonalou stabilitu.
 
U objednávky prosím do Poznámky specifikujte, zda chcete kulatou, oválnou či STS verzi podložky!
 
Cena je uvedena za pár
Vyhledávání podle parametrů
Načíst další