EasyShoe 3D – návod na aplikaci

 

Základem správné aplikace a dlouhotrvajícího nalepení je řádná příprava kopyta. Kopyto je potřeba vždy dokonale očistit (chodidlovou plochu i kopytní stěnu), zdrsnit kopytní stěnu (např. rašplí či brusným papírem), odmastit (Shucleaner, alkohol…) a osušit. Není třeba absolutní suchost kopyta, avšak kopyto by nemělo být příliš vlhké.

Vyberte správnou velikost podkovy. Pokud podkova nepasuje přesně, je vyšší šance na odlepení. Volné prostory mezi podkovou a kopytem lze vyplnit např. Shufixem, Shubondem.

 

Pokud používáte lepidlo EasyShoe Quick Set Super Glue, naneste lepidlo na manžety a poté podkovu nasaďte na kopyto. Kopyto pečlivě omotejte strečovou folií a postavte na zem. Vyčkejte zhruba 15 minut (dle teploty okolí), než folii odstraníte.

Pokud používáte lepidlo i s urychlovačem EasyShoe Insta-Set Super Glue Accelerator, tak nasaďte podkovu na kopyto a kopyto postavte na zem. Poté nanášejte lepidlo na jednotlivé jazýčky manžety. Na kopytní stěnu stříkněte urychlovač a jazýček přitlačte ke stěně. Vyčkejte cca 15-30 sekund. Takto postupujte u všech jazýčků. Jakmile máte nalepeno, doporučujeme kopyto taktéž omotat streč folií a vyčkat zhruba 15 minut na plné ztvrdnutí lepidla.