THM-Strahlbalsam® 

Ošetřující balzám je vyroben ze 100% přírodních látek a je zvláště vhodný pro péči a ošetření střelu. Složky balzámu jsou pečlivě vybírány tak, aby splňovaly požadavky na údržbu a péči o žábu. Vysoce čisté esence pocházejí z divokého růstu nebo kontrolovaného organického pěstování a jsou zabudovány do přírodních nosičů.

Péče o střel
Účinnost THM-Strahlbalsam®  je zvláště patrná při jeho profylaktické aplikaci k prevenci hniloby. I za nepříznivých podmínek prostředí dokáže balzám zajistit dostatečnou a dlouhodobou difúzi svých aktivních těkavých složek do prostředí kopyta. To může vytvořit ochrannou bariéru proti bakteriím, které by mohly kopytní střel napadnout. Na rozdíl od mnoha jiných produktů se jeho účinky neomezují pouze na dezinfekci, ale také posilují stávající zdravé struktury rohoviny, aniž by ztvrdly.

Léčba hnilob
Při léčbě střelu se často používá tento balzám. Jeho všestranná účinnost je založena na pečlivě vybrané směsi přírodních esencí, které působí nejen proti choroboplodným zárodkům v oblasti kopyt, ale mohou také stimulovat regeneraci zdravé rohoviny tím, že povzbudí korium, aby vytvořilo nový a zdravý rohovinový materiál.

 

Aplikační a bezpečnostní pokyny
I když je THM-Strahlbalsam® založen na přírodních esencích, existuje možnost alergických reakcí u vás nebo vašeho koně. Ošetřující balzám používejte výhradně v ochranných rukavicích, protože složky mohou u citlivých jedinců způsobit podráždění pokožky a senzibilizaci.

 

THM-Strahlbalsam®
Aplikace je jednoduchá a efektivní. Viskózní pečující balzám se šetrně nanáší přiloženým štětečkem přímo na očištěný a suchý střel a do rozpěrek. Při léčbě akutních hnilob doporučujeme kartáček vyčistit po každém použití.

 

Aplikace se opakuje v pravidelných intervalech cca 3 dnů až do zhojení. V případě zvláště hlubokých rýh může být užitečné použít balzámové polštářky.

 

Podložky THM-Strahlbalsam®
Ošetřující balzámové polštářky jsou perfektním doplňkem balzámu. Jsou zvláště vhodné pro ošetření hnilob v hlubokých rýhách a rozštěpech kopyta a také pro péči o problematické tvary střelů. V porovnání s použitím balzámu z lahvičky je aplikace polštářků v závislosti na situaci obzvlášť nekomplikovaná.

 

Před použitím podložek je třeba celý střel očistit a dobře vysušit. Jednou z možností je jemně vtlačit proužek gázy do střelu dřevěnou špachtlí a poté ji opatrně protáhnout, aby se vyčistil a vysušil. Kopyto se tak optimálně připraví na ošetření  pečujícím balzámem. Poté podložku zatlačte do kopytní drážky. V závislosti na individuální situaci můžete použít více než jednu podložku.

 

Aplikace podložek by se měla opakovat každé 3 dny, dokud není hniloba zcela vyléčena nebo dokud se kopytní rýha nevrátí do normálního stavu. U určitých tvarů kopyt, zejména v případě stažených kopyt, mohou hluboké kopytní drážky trvale přetrvávat. V takových případech se doporučuje používat vložky preventivně v pravidelných intervalech.

  

 

Upozornění u nalepovacích podkov
Složky THM-Strahlbalsamu by obvykle neměly ovlivnit existující lepicí spoj za předpokladu, že lepidlo  bylo správně naneseno  a že manžety byly řádně utěsněny. Přesto doporučujeme pokusit se vyhnout přímému kontaktu přípravků pro péči o kopyta s nalepeným povrchem kopyta.

 

Obecně doporučujeme opatrnost s přípravky pro péči o kopyta v souvislosti snalepovací podkovou, zejména před aplikací. Zejména při použití přípravku pro péči o kopyta na olejové bázi může být dokonce vhodné, v závislosti na růstu kopyt a povětrnostních podmínkách, přerušit aktivní fázi ošetření dva až tři týdny před návštěvou podkováře. Samozřejmě také záleží na konkrétním přípravku na péči o kopyta, který používáte. Vzhledem k tomu, že  pečující balzám obvykle neinteraguje s následným adhezivním povrchem na kopytě, je riziko přirozeně mnohem nižší ve srovnání například s přípravkem, který se aplikuje přímo na kopytní stěnu.

 

Vyhledávání podle parametrů
  • Předchozí
  • 1
  • Předchozí