Dezinfekční prostředek na kopyta THM-WLD vyniká svou vysokou účinností a byl speciálně vyvinut a zacílen na typy bakterií, které se vyskytují v prostředí u koně a jeho kopyt. Díky svému širokému spektru účinku se používá u různých indikací jako je onemocnění bílé čáry (onychomykóza) nebo abscesy.

THM-WLD dezinfekční prostředek na kopyta dezinfikuje a bojuje s patogeny hlubokým pronikáním, protože je absorbován rohovinovými strukturami. Lze jej použít preventivně i při léčbě různých kopytních problémů.

Oblasti použití pro THM-WLD
Dezinfekční prostředek se používá k dezinfekci a léčbě následujících onemocnění:

vodorovné trhliny a rozštěpy
dezinfekce otvorů po podkovácích nebo abscesových kanálků
aplikace vhodná i pro infikovaný keratom (kerafylokéla)
keratinizované abscesy a další prohlubně uvnitř kopytního pouzdra
onemocnění bílé čáry - onychomykóza


Při výrobě se používají přírodní, vysoce čisté esenciální esence. Tyto esence mohou pomoci posílit kopyta a zlepšit elasticitu rohoviny.

Aplikační a bezpečnostní pokyny 
I když je dezinfekce kopyt na bázi přírodních esencí, existuje možnost alergických reakcí u vás nebo vašeho koně. 

Bezpečnostní aspekty specifické pro produkt
THM-WLD je určen pouze pro vnější použití na kopyto. Obnažené citlivé oblasti dermis (corium) a také ochlupená epidermis zvířete by s ní neměly přijít do kontaktu.

Aby se předešlo podráždění nebo alergickým reakcím, měli byste při manipulaci s přípravkem pro péči o kopyta používat vhodné ochranné rukavice a ochranné brýle. Pokud máte alergii na esenciální oleje, měli byste se vyhnout kontaktu s THM WLD.

Zajistěte, aby se THM-WLD nedostal do kanalizace, povrchových nebo podzemních vod.


Aplikace THM-WLD 

Příprava
Před ošetřením je důležité kopyto důkladně očistit, aby se odstranily nečistoty a zbytky. Zejména dutiny by měly být vyšetřeny na cizí předměty a ty by měly být odstraněny. Pokud zůstanou cizí předměty, existuje riziko, že mohou být uzavřeny rohovinou a v kopytě se tak mohou vytvořit vředy nebo abscesy.

Aplikace WLD
Díky kapátku je dávkování snadné. Dezinfekční prostředek se jednoduše nakape na nebo do postižených oblastí kopyta a poté sám pronikne hluboko. Aby se zabránilo opětovnému znečištění po aplikaci oleje, mohou být dutiny v kopytní rohovině utěsněny bavlnou nebo gázou. Přidáním několika kapek THM-WLD do těchto obvazů se zvýší jeho depotní účinek a prodlouží se účinnost produktu na delší dobu.

Frekvence léčby
Při akutním mikrobiálním napadení se doporučuje každodenní ošetření dezinfekčním prostředkem na kopyta WLD. Z preventivních opatření se doporučuje týdenní profylaktické ošetření na základě hygienických podmínek a stavu kopyt.

Vyhledávání podle parametrů
Image

THM - WLD

340 Kč Koupit
 
 
  • Předchozí
  • 1
  • Předchozí