Duplo

Katalog 2018 - v Aj

Katalog 2018 - Nj

Podkovy Duplo jsou vyrobeny z kompozitních materialů - kombinací kovu a plastu. Diky tomu maji podkovy Duplo mnoho předností. 

Stabilita

Díky pevné metalické vrstvě jsou Duplo podkovy odolné vůči vnitřnímu pnutí i stlačení. To zaručuje zachování původniího tvaru i dlouhou životnost.

Otvory na hřebíky

Otvory na podkováky procházejí kovovou vrstvou. Tím je zaručeno, aby hlavička nepronikla pšes plastové tělo. Díky oválnému tvaru otvoru je možné zasadit každý hřebik tak, jak je potřeba.

Pohlcovani narazu

Díky měkčímu plastovému tělu jsou nárazy a vibrace způsobené dopadem kopyta na zem výrazně utlumeny. Chůze je tak pro koně mnohem příjemnější..

Kopytní mechanismus

Pružnost plastového materiálu podporuje přirozenou činnost kopytního pouzdra.

Protiskluzová ochrana

Protiskluzové vlastnosti Duplo podkovy jsou srovnatelné s podkluzem samotneho kopyta. Přirozená přilnavost je tak mnohdy lepši než hladké kovove podkovy.

Ochrana podkladu

V připadě použití Duplo podkov bez hřebů  ozubů nedochází k žádnému kontaktu mezi kovovými částmi podkovy a podkladu, protože hlavičky hřebíků jsou uvnitřr plastového těla. Duplo podkovy tak nepoškozují povrch (historickou dlažbu, asfaltové cesty).

Menší riziko zraneni

Měkčí materiál a zkosené hrany snižují možnost poranění

Překlop

Je snadné pomocí rašple vytvořit sáňkové prohnutí a zlepšit tak překlop kopyta.

Bezpečné upevnění

Malé hroty na kopytní straně podkovy zabraňují posunu nebo rotacip odkovy po kopytě. Některé modely podkov mají navíc i boční čapky.

Odolnost

Vysoká odolnost materiálu zaručuje jen mírné opotřebení i při intenzivní zátěži. většinou je tedy možné nakovat stejné podkovy vícekrát.

Pouzitelnost v zime

Samotný materiál i jeho elastické vlastnosti omezuji nabalování sněhu a zmrazků. Pokud je nutné je možné podkovy opatřit ozuby.

Rozsah velikosti

Díky široké nabídce velikostí jsou Duplo podkovy pro nejmenší i největší koně.

Ortopedicke a terapeuticke modely

V nabídce jsou uzavřené modely pro koně s citlivými chodidly i podkovy pro koně schvácené. 

Možnost přizpůsobení

Je mozne odstranit část materiálu podkovyz obvodu a patkové části a tím podkovu individuálně přizpůsobiot danému tvaru kopyta.

Jednoduché použití

Není potřeba žádných speciálních nástrojů ani školení k použití podkov Duplo.

 

Velikosti podkov

Většina typů podkov Duplo je vyráběna ve 20 velikostech (98 mm po 170 mm šířky) a ve dvou tvarech (kulatý a oválný). Mezi jednotlivými velikostmi je rozdíl 4 mm. Kopyto měřte v nejširší části. O možnostech tvarování podkov Duplo najdete více v INFORMACÍCH.

Vyhledávání podle parametrů

Ceny uvedeny za pár.