Rehabilitujte a zpevněte problematická kopyta pomocí tužidla na kopyta THM — HufStabil®
Dvě varianty tužidla na kopyta THM — HufStabil® jsou oblíbeným prostředkem pro podporu rehabilitace problematických kopyt.


Složení a funkce tužidla na kopyta
THM — HufStabil® a THM — HufStabil® extra se skládají z vyvážené směsi esenciálních olejů, rostlinných olejů a pryskyřic. Jednotlivé komponenty byly sestaveny podle jejich účelu, s cílem mít nejen silný antimikrobiální účinek proti plísním a bakteriím, ale také pozitivně ovlivnit strukturu kopytní rohoviny.

Je-li cílem úpravy zpevňovačem kopyt zpevnit kopytní strukturu, nevede aplikace přípravků ke lámavosti rohoviny – naopak: příliš tvrdá místa kopyta se díky jejich regulačnímu účinku stávají mírně elastičtějšími a naopak nadměrně měkké oblasti se zpevní. To pomáhá předcházet prasklinám ve stěně kopyta.

Co je zvláštního na extra variantě tužidla na kopyta
THM — HufStabil® extra nabízí stejné výhody jako standardní varianta, ale obsahuje vysoce koncentrovaný aktivní komplex pro ještě silnější zpevnění kopyt a antimikrobiální účinky. Navíc má mírný desenzibilizační účinek na citlivé oblasti zejména na chodidlech kopyt.

Aplikační a bezpečnostní pokyny
I když je ztužovač kopyt založen na přírodních esencích, stále existuje možnost alergických reakcí u vás nebo vašeho koně. 

Bezpečnostní aspekty specifické pro produkt
Některé složky produktu mohou u citlivých jedinců nebo zvířat způsobit podráždění nebo vyvolat alergie. Proto je obzvláště důležité s ním správně zacházet a nosit ochranné rukavice.

THM — HufStabil® a THM — HufStabil® extra nejsou určeny k aplikaci na koronární pás, střel, patkové valy nebo otevřené oblasti. Zabraňte vniknutí těchto produktů do kanalizace, povrchových nebo podzemních vod.

Oblasti použití tužidla na kopyta
Preventivní aplikace

Pro zlepšení celkového zdraví kopyta a pro posílení rohoviny. Proaktivní použití zpevňovače kopyt může potenciálně minimalizovat otěr na pevných površích pro bosé koně.
Díky regulačnímu účinku THM - HufStabil® se měkká rohovina stává tvrdší a křehká rohovina odolnější. To může pomoci minimalizovat tvorbu trhlin a zlomů v kopytní stěně.
Produkty THM - HufStabil® mohou pomoci zabránit infekci trhlin a štěrbin ve stěně kopyta.
V případě laminitidy doporučujeme aplikaci THM — HufStabil® extra, k prevenci infekcí v rozšířených bílých liniích (lamelárních klínech) a ke zpevnění bílé čáry, protože může být obecně narušena lamelární struktura.


Léčba akutních problémů s kopyty

U citlivých chodidel přispívá k regeneraci a zpevnění, k znecitlivění, díky čemuž je chodidlo méně citlivé na tlak na nerovném povrchu.
Podpora při léčbě abscesových otvorů; hojení je podporováno podporou neogranulace.
Zesílení bílé linie, zejména v případech laminitidy, kdy může být narušena lamelární struktura.
Ošetření prasklin a zlomenin v kopytní stěně.
Boj proti bakteriálním a plísňovým infekcím.


Pokyny pro aplikaci tužidla na kopyta


Před léčbou THM - HufStabil®:
Ošetřovaná místa kopyta musí být očištěna. V případě potřeby můžete k tomuto účelu použít vodu; v tomto případě dbejte na to, abyste kopyto dobře vysušili. Produkt nemusí být na mokrém kopytě absorbován tak účinně.

Aplikace
Při aplikaci tužidla na kopyta je třeba vzít v úvahu následující aspekty:

Výrobek nanášejte štětcem od nosné hrany přibližně jedné šířky štětce (nebo až po nýty hřebíku) na stěnu kopyta.
Tužidlo na kopyta lze nanést na bílou čáru.
V případě potřeby jím lze ošetřit celou plosku kopyta (kromě střelu a patek a chlupaté kůže).

Frekvence a trvání ošetření tužidlem na kopyta


Během prvních 2 týdnů ošetření aplikujte tužidlo na kopyta v intervalech 1 až 2 dnů; poté méně často, přibližně 1 až 2krát týdně. Upozorňujeme, že tyto pokyny se mohou mírně lišit v závislosti na různých faktorech.

Při pravidelném používání tužidla na kopyta se kopyta po několika týdnech nasytí, proto může být po určité době aplikace prospěšná jedno až dvoutýdenní přestávka v ošetření. Po přestávce lze interval opět prodloužit na každý půltýden až týden.

Použitý kartáč skladujte v rostlinném oleji, dokud nebude připraven k opětovnému použití; před opětovným použitím jej otřete.

Produkty obsahující esenciální oleje se doporučuje skladovat na chladném, tmavém místě a v dobře větraném prostoru!

Upozornění u nalepovacích podkov
Složky THM-Strahlbalsamu by obvykle neměly ovlivnit existující lepicí spoj za předpokladu, že lepidlo  bylo správně naneseno  a že manžety byly řádně utěsněny. Přesto doporučujeme pokusit se vyhnout přímému kontaktu přípravků pro péči o kopyta s nalepeným povrchem kopyta.

 

Obecně doporučujeme opatrnost s přípravky pro péči o kopyta v souvislosti snalepovací podkovou, zejména před aplikací. Zejména při použití přípravku pro péči o kopyta na olejové bázi může být dokonce vhodné, v závislosti na růstu kopyt a povětrnostních podmínkách, přerušit aktivní fázi ošetření dva až tři týdny před návštěvou podkováře. Samozřejmě také záleží na konkrétním přípravku na péči o kopyta, který používáte.

 

Vyhledávání podle parametrů
  • Předchozí
  • 1
  • Předchozí